Menu

Pásma

Autoři: Patrik Hábl
Termín: 27.02.2015 — 28.03.15

Výstava Patrika Hábla byla zahájena vernisáží dne 26.2. v 18.00 hodin. Úvodní slovo pronesla kurátorka výstavy Lucie Šiklová.

Patrik Hábl (1975) je malíř, kráčející po cestě směrem ke konceptu. Tu se ocitá na začátku, u obrazu v bodě nula, tu někde mezi obrazem a konceptem, tu skoro u cíle, který však ve skutečnosti cílem není. Patrikův koncept se totiž paradoxně zakládá na „obhajobě klasického obrazu“.

Svůj původně „klasický“ malířský výraz, blízký severské expresi, Patrik postupně rozostřuje, experimentuje s materiály i technikou a přechází k háblovsky charakteristické neštětcové malbě.

Instalace Pásma je připravena na míru prostoru Kotelny, a využívá zdejší jedinečné příležitosti obrazového propojení horizontálních stěn s vertikálami, spuštěnými z konstrukce střechy. Po stranách se tak odvíjí děj - pásmo krajiny na obrazech na plátně jako na okénkách filmu - a shůry se opět odvíjejí na zem monumentální svitky na plátně a papíře. Vzniká tak trojrozměrný přenos krajiny, která se pohybuje na pomezí abstrakce a symbolu, a nabízí svůj prostor k vstoupení a interakci.