Menu

Petr Holeček

se narodil 18. září 1976 v Benešově. Po ukončení střední školy nastupuje na pedagogickou fakultu výtvarného zaměření v Jihočeských Budějovicích. V tomto období pracuje s různými materiály a médii včetně malby, grafiky, instalací a keramiky.

Určujícím krokem pro jeho tvorbu byl odjezd v r. 2002 do Irska. Zde se setkává s irským sochařem Patrickem O´Reilly a po řadu let se stává asistentem v jeho ateliéru. Učí se figurální modelaci a odlevání v bronzu.

Již po prvních realizacích vlastních plastik se dostavují první úspěšné prezentace v galeriích po celém Irsku. Mezi ně patří prestižní výstava v Royal Hibernian Academy v Dublinu, či v Royal Ulster Academy v Belfastu. Stabilně vystavuje v Solomon Gallery, Gormleys´ Gallery, Leinster Gallery v Dublinu. Mullan Gallery v Belfastu a Millcove Gallery a Lavit Gallery v Corku, či Galerie Moderna v Praze. Dále samostatné výstavy v Benešově a Rakovníku.

V roce 2006 získává Cenu města Benešova, udělovanou výtvarníkovi na Bienále Benešovské městské galerie.

V roce 2010 získává Mill Cove Award na 25. ročníku sochařské výstavy v botanické zahradě v Dublinu.

Od roku 2009, po návratu do Čech, žije a tvoří Praze. Dublinský ateliér ale navždy neopouští, a několikrát do roka se tam vrací.