Menu

Eckehard Fuchs

V roce 1975 v Bambergu u Frankurtu narozený Eckehard Fuchs si našel malbu jako hlavní téma již před svým absolutoriem v mistrovské škole profesora Ralfa Kerbacha na drážďanské akademii.

Před svými studii pracoval jako 3D animator v grafické firmě. Tady se zrodil jeho zájem o prostor mezi novými médii a klasickými malířskými technikami, který sdílí s uspěšnými německými umělci jako například s Eberhardtem Havekostem nebo Thomasm Scheibitzem.

Od dob svých studií na akademii realizoval již mnoho výstav v mezinárodních galeriích a muzeích. Stejně tak se zúčastnil mnoha významných uměleckých veletrhů. za nejvýznamnjší můžeme považovat Art forum Berlin, Art Koln, Scolpe Basel, MIART Milano aj.

Dlouhodobě se účastnil aktivit drážďanského uměleckého prostoru Gehe8, na jehož vzniku se podílel, a v letech 2009 – 2012 byl jeho lídrem.

V roce 2012 se se svou partnerkou Paolou Alborghetti rozhodli opustit drážďanský ateliér a od té doby se pohybují a pracují na různých místech Evropy. Nejčastěji jsou k zastižéní ve svých ateliérech v Berlíně, Praze, Miláně či Rotterdamu. Kromě metropolí si oblíbili také městečko Visino na jezeře Como v Itálii.

Eckehar Fuchs má také velmi důležité vazby v ČR kde dlouhodobě spolupracuje s Danem Trantinou a Petrem Lysáčkem a realizoval zde již řadu výstav. Poprvé jsme mohli práce E. Fuchse v Praze spatřit již v roce 2005 na karlínském Bienále a od té doby se umělcovi vazby na české prostředí neustále prohlubují.

 

Umělecký zájem Eckeharda Fuchse osciluje mezi tématy paměti, imaginace a pocitů zanechaných v lidském podvědomí. Vychází z estetiky římské a gotické plastiky, italské renesance a německé exprese. Vytváří vizuální příběhy, v nichž se objevují postavy představující lidské stavy touhy, odloučení, utrpení a zoufalství. Kombinuje jemné tóny současně s expresivně zářícími barvami. Jeho obrazy neopisují realitu jako takovou, spíše provázejí diváka skrze psychologickou krajinu a umožňují nahlédnout pootevřeným oknem do hlubin duše