Menu

Michal Singer

VIDEO Z VERNISÁŽE V GALERII KOTELNA

Michal Singer je malířem živočišné energie a totálně nehledaného výrazu. Michal Singer je autodidakt, který se angažuje ve svých dílech s nesmírným osobním zaujetím. "Své démony a fantazie, které nabývají lidskou i animální podobu, krotí Michal Singer různými prostředky“, tolik citát z recenze výtvarného a literárního kritika Radima Kropáče k výstavě Michala Singera "Koupání v kopačkách".

Michal Singer je jedním z nejvýraznějších umělců dnešní doby, který se na pozici respektovaného autora vypracoval díky svébytnému stylu a enormní energii. Nejčastěji bývá Michal Singer přirovnáván k novodobému Vincentu van Goghovi, jehož dílo Michal Singer osobně velmi ctí, ale přesahuje mnohotvárností a mnohostranností. Michal Singer se realizuje v malbě, kresbě, grafice, kolážové tvorbě i užitém umění. Díla Michala Singera jsou zastoupena ve sbírkách významných státních a veřejných institucí, současně patří Michal Singer k vyhledávaným autorům mezi soukromými sběrateli.

Tato slova vyjadřují nejlépe tvorbu Michala Singera. Z výstavy Comeback v Kotelně konané v naší galerii Kotelna zakoupila dílo Michala Singera „Rocky Island“ do svých sbírek Národní galerie.

Výstavy Michala Singera z posledních dvou let:

  • 2011 „Circus minimus“ – Galerie Smečky
  • 2010 „Koupání v kopačkách“ – Galerie Dolmen
  • 2009-10 „Circus maximus – Egon Schiele art centrum Český Krumlov